Yankees nu pot găsi lovituri în timp util în pierderea în fața Red Sox

Toată noaptea, Yankees au părut gata să pătrundă și să găsească o modalitate de a-i învinge pe Red Sox pentru al treilea joc consecutiv pentru a începe sezonul.

Chiar și atunci când au lăsat 11 alergători în opt reprize, i-au avut pe Aaron Judge, Giancarlo Stanton și Joey Gallo împotriva stângaciului Jake Diekman.

Dar Judge a reușit un meci de 11 tiruri, doar pentru a reuși, iar Diekman i-a împușcat apoi pe Stanton și pe Gallo, care se chinuia să-l pună capăt, lăsându-i pe Yankees să facă față primei lor înfrângeri din sezonul tânăr, 4-3, în Bronx. .

„Privind la batai, în ansamblu, această serie, simt că am avut o mulțime de bătăi bune”, a spus Aaron Boone. „Am lovit niște mingi pe șuruburi pentru ieșiri. Vrem să creăm acele oportunități. Nu am putut să-l facem pe cel mare să spargă ceva. În general, îmi place cum legăm liliecii.”

Giancarlo Stanton reacționează după ce a lovit.
Getty Images

Într-un al treilea joc consecutiv, decis de două runde sau mai puțin, ei au lăsat mai mulți alergători în poziție de punctaj în prima, a treia și a cincea repriză.

Și, deși bullpenul a lansat din nou bine, un homer de Bobby Dalbec în fața lui Clarke Schmidt în al șaselea s-a dovedit a fi lovitura decisivă într-o noapte răcoroasă pe stadion, unde erau 48 de grade la primul teren.

Noaptea aproape a început să aibă un început dezastruos pentru Yankees și Jordan Montgomery, care făcea primul început de an.

Jordan Montgomery este antrenat cu un backer în prima repriză.
Robert Sabo

Stângaciul a fost găurit în picior de un revenir al lui Xander Bogaerts și s-a zvârcolit pe pământ de durere câteva minute înainte de a lua din nou movila după mai multe terenuri de încălzire pentru a-l înfrunta pe JD Martinez.

„Evident că să-l vezi rostogolindu-se așa cu durere a fost cu siguranță îngrijorător”, a spus Boone. „Efort destul de îndrăzneț pentru a-l scăpa”.

După ce l-a devansat pe Martinez, cu 1-2, Montgomery a trecut la o numărătoare completă înainte ca Martinez să facă o dublă RBI pe linia din stânga pentru a-i oferi Bostonului un avantaj de 1-0.

Montgomery l-a lovit apoi pe Dalbec cu o minge curbă 0-2 pentru a încărca bazele și a atrage vizita antrenorului de pitching Matt Blake.

Joey Gallo reacționează în timpul pierderii Yankees în fața Red Sox.
Robert Sabo

Christian Arroyo a urmat cu un zbor de sacrificiu spre dreapta pentru a face 2-0, dar Isiah Kiner-Falefa a făcut un joc frumos în stânga sa pe o lovitură de la pământ de Alex Verdugo pentru a evita alte daune.

Infracțiunea Yankees a amenințat în partea de jos a reprizei împotriva dreptaciului Tanner Houck, cu o plimbare cu un-out a lui Anthony Rizzo și un single-drive de către Judge pentru a pune alergătorii la colțuri pentru Stanton. Stanton a aliniat până la secundă, iar Gallo, după ce a căzut în urmă cu 0-2, a remizat o plimbare pentru a încărca bazele.

Dar Gleyber Torres a zburat spre stânga pentru a încheia repriza.

Yankei
Giancarlo Stanton reacționează la un strikut.
Robert Sabo

Montgomery s-a scuturat de accidentarea piciorului și a trecut prin următoarele două reprize, în timp ce Yankees au revenit în joc în partea de jos a celei de-a treia.

Rizzo a condus cu o plimbare de patru lansări, iar Judge a urmat cu un simplu bloop pe linia din dreapta. Stanton a lovit Rizzo cu o lovitură de bază la stânga pentru a-i aduce pe Yankees cu 2-1.

Gallo a aliniat la dreapta pentru prima ieșire înainte ca Torres să fie lovit de un teren pentru a încărca bazele, dar Aaron Hicks a făcut un joc dublu pentru o altă ocazie pierdută.

Red Sox a trecut pe o altă rundă pe un zbor de sacrificiu al lui Jonathan Arauz, după ce Montgomery a fost smuls cu două pornite și una, înlocuită de Schmidt.

În partea de jos a reprizei, Kiner-Falefa a primit prima lovitură ca yankee cu o dublă la început, iar Jose Trevino a urmat cu prima lovitura, un simplu la centru.

Josh Donaldson a eliminat apoi căutând pentru a treia oară împotriva lui Houck.

Ryan Brasier a intrat pentru a-l înfrunta pe Rizzo, a aruncat un teren sălbatic și apoi a renunțat la o singură rundă la centru care a egalat jocul la 3-3.

Bobby Dalbec parcurge baza a treia
Bobby Dalbec parcurge baza a treia după ce home run-ul său din a șasea repriză le-a dat celor de la Red Sox conducerea.

Un simplu Stanton și o dublă cu unu-out de Torres de pe perete în centru-dreapta l-a pus din nou pe Hicks în al cincilea.

Dar Hicks a ieșit, provocând niște huiduieli, iar Kiner-Falefa a lovit la un check swing îndoielnic pentru a menține meciul egal, în timp ce Yankees au lăsat opt ​​alergători la bază în primele cinci reprize.

Boston a mers înainte în al șaselea, când Dalbec a condus cu un șut din câmp opus.

Yankees au primit lovitura de la început atât în ​​a șaptea cât și în cea de-a opta și i-au blocat pe amândoi la început.